Materiał Partnera

Maszyny do automatycznego czyszczenia basenów – działanie, zalety 

Maszyny do automatycznego czyszczenia basenów – działanie, zalety 

Własny basen ogrodowy to ogromna przyjemność, ale i obowiązek. Trzeba pamiętać o tym, że aby utrzymać go w czystości, konieczne są regularne czynności pielęgnacyjne. Należy zadbać nie tylko o jakość wody basenowej, ale i o czystość niecki. W tym celu można czyścić ją ręcznie, choć jest to czasochłonne i uciążliwe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie automatycznych odkurzaczy basenowych. Poznaj ich działanie i zalety. 

Jak utrzymać basen w czystości?

Najważniejszymi czynnościami wpływającymi na czystość wody basenowej są: regularna filtracja, dezynfekcja i czyszczenie. Z tego powodu warto zainwestować zarówno w sprawny system filtracyjny i urządzenia do uzdatniania wody, jak i w narzędzia czyszczące. Zadaniem filtracji jest  pozbycie się drobnych zanieczyszczeń, które zbierają się w basenie. Aby było to możliwe, musi być on wyposażony w sprawny system filtracyjny, który jest jednym z najważniejszych elementów całej instalacji. Oprócz tego niezwykle ważne jest dozowanie chemii basenowej, która pozwoli pozbyć się bakterii i drobnoustrojów. Można to robić ręcznie, choć zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy dzięki zastosowaniu automatów dozujących. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które nie wymaga od użytkownika stałego kontrolowania parametrów wody basenowej ani też dozowania chemii. Urządzenia wyposażone są w mikroprocesor, który przeprowadza analizę parametrów wody i w zależności od potrzeb dozuje odpowiednie środki. Ostatnim elementem wyposażenia basenu są maszyny do automatycznego czyszczenia. 

Jak automatycznie wyczyścić basen?

Aby utrzymanie basenu w czystości nie wymagało wysiłku ze strony użytkownika, najlepiej zainwestować w automatyczny odkurzacz do basenów. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest automat czyszczący Zodiac Tornax. O zasadę jego działania zapytaliśmy przedstawiciela firmy Pool Design Company.

Zodiac Tornax to urządzenie o inteligentnym sposobie przemieszczania się, wyposażone w napęd gąsienicowy, dzięki czemu czyści nie tylko dno, ale także ściany boczne basenu. Ponadto działa niezależnie od systemu filtracyjnego, co przekłada się nie tylko na komfort użytkowania, ale także na oszczędności, wyjaśnia nasz rozmówca.

Maszyna do automatycznego czyszczenia basenów jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na czynności związane z utrzymaniem niecki w czystości, a jednocześnie oczekują, że basen będzie wolny od wszelkich zanieczyszczeń.

Największe zalety automatu czyszczącego

Do największych zalet automatów czyszczących Zodiac Tornax należą:

  • inteligentny system przemieszczania, który sprawia, że odkurzacz czyści całe dno i ściany boczne basenu,

  • system smart motion, dzięki któremu odkurzacz efektywnie radzi sobie z całą powierzchnią basenu,

  • wysokiej jakości szczotki zbierające wszelkie zanieczyszczenia,

  • lekka konstrukcja, która umożliwia przetransportowanie odkurzacza w dowolne miejsce,

  • łatwo dostępny filtr w górnej części, który ułatwia opróżnienie pojemnika bez kontaktu rąk z zanieczyszczeniami,

  • działanie niezależne od filtracji, które przekłada się na oszczędności,

  • możliwość działania w basenach o różnych kształtach,

  • bezpieczne poruszania się po różnorodnych powłokach:  okładziny, poliester, zbrojone PCV, malowany beton oraz płytki.

Dbałość o czystość basenu to jeden z najważniejszych obowiązków jego właściciela. Aby mieć pewność, że niecka jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, co przekłada się na bezpieczeństwo i estetykę, warto postawić na maszynę do automatycznego czyszczenia basenu. Dzięki niej czyszczenie będzie wygodne, a przede wszystkim niezwykle skuteczne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy