Materiał Partnera

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie samochodu?

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie samochodu?

Wnętrze samochodu to przestrzeń, w której kierowca i pasażerowie spędzają stosunkowo dużo czasu, jego stan ma więc znaczny wpływ na komfort jazdy. Wśród czynników, które są tu szczególnie ważne, niezwykle istotne okazują się obecne w kabinie zapachy, które mogą być pozostałością palonych papierosów, przewożonych ładunków, czy wszelkiego rodzaju wycieków i zabrudzeń. W większości przypadków ich pozbycie się będzie możliwe tylko dzięki ozonowaniu.

Czym jest ozon i jak działa?

Ozon to szczególna postać cząsteczki tlenu, która zamiast dwóch atomów zawiera aż trzy atomy tego pierwiastka. Jest ona nietrwała i ulega samoistnemu rozpadowi, który następuje zwykle w ciągu około 30 minut. Proces ten doprowadza do uwolnienia jednego z atomów, który może przyłączać się do innych związków, powodując zachodzenie reakcji chemicznej zwanej utlenianiem. Cząsteczki ozonu powstają w sposób naturalny podczas silnych wyładowań atmosferycznych występujących w czasie burz. Można je jednak również wytworzyć sztucznie, stosując prąd o wysokim napięciu oraz korzystając ze specjalnego generatora, w którym dochodzi do tzw. wyładowań koronowych. Z uwagi na właściwości ozonu jest on używany m.in. przy dezynfekcji wody, uzdatnianiu ścieków, a także dekontaminacji pomieszczeń, a zatem usuwaniu z nich rozmaitych mikroorganizmów chorobotwórczych np. zarodników grzybów czy bakterii i niektórych wirusów. Od pewnego czasu coraz częściej wykonywane jest też ozonowanie samochodów. W Pabianicach zabiegi tego rodzaju są oferowane przez Myjnię Samochodową Prosper.

Dlaczego ozonowanie samochodu to dobry pomysł?

Ze względu na swoją wysoką reaktywność cząsteczki ozonu błyskawicznie reagują z innymi związkami chemicznymi, prowadząc do ich utleniania, a więc rozpadu na mniej złożone substancje. Ozonowanie będzie więc niezwykle skutecznym sposobem na pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów, które są niczym innym jak drobinami różnych substancji unoszącymi się w powietrzu. Wielką zaletą ozonowania jest to, że może ono być przeprowadzone szybko, a po zakończeniu nie wymaga dodatkowego czyszczenia czy długotrwałego wietrzenia. Firmą oferującą ozonowanie pojazdów jest Myjnia Prosper z Pabianic, która wykonuje również usługi car detailingu oraz specjalizuje się m.in. w serwisie klimatyzacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy