Kiedy przydają się różne maszyny czyszczące?

Spis treści
- Jakie zastosowanie ma zamiatarka?
- Co umożliwiają maszyny szorująco-zbierające?
- Do czego służą szorowarki?
- Maszyna czyszcząca w domu?
Maszyny czyszczące są absolutnie niezbędnym elementem hal, zakładów produkcyjnych czy magazynów. Czyli sprawdzają się na większych powierzchniach, które szybko i bardzo się brudzą. Posadzka może świadczyć o firmie. Jednak ważniejsze jest to, że miejsca pracy są sprawdzane przez pracowników sanepidu. Jest wiele różnych maszyn do sprzątania. Samych ich podziałów jest kilka. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły. Dowiedz się, jakie są zalety stosowania maszyn czyszczących.
Jakie zastosowanie ma zamiatarka?
Jedną z maszyn czyszczących jest zamiatarka. Służy do zbierania brudu na sucho, np. kurzu, liści, żwiru i kamieni, które gromadzone są potem w specjalnym koszu. Nadaje się do asfaltu i betonu, na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Jej zaletą jest to, że zbieranie brudu nie powoduje wzbijania się tumanów kurzu, tak jak to jest podczas zamiatania zwykłą miotłą. Wyróżnia się maszyny czyszczące, w tym zamiatarki:
Przeczytaj również: Jak działają zamiatarki?
- ręczne — są lekkie, wymagają prowadzenia,
- spalinowe — ciężkie, posiadają szerokie szczotki przypominające wał,
- elektryczne — wymagają podłączenia do kontaktu,
- akumulatorowe — nie trzeba ich podłączać do kontaktu, są ciche podczas pracy.
Zamiatarki mogą być wykonane z różnych materiałów: blachy czy metalu. Ten drugi materiał jest cięższy, jednak bardziej wytrzymały.
Co umożliwiają maszyny szorująco-zbierające?
Maszyny szorująco-zbierające mają kilka funkcji. Zbierają zanieczyszczenia, myją i szorują podłoże oraz osuszają je. Sprawdzają się w przypadku prawie wszystkich powierzchni: posadzek sportowych, przemysłowych, płytek czy paneli. Są ich dwa rodzaje: prowadzone oraz samojezdne (sterowane przez operatora z pozycji siedzącej, przy użyciu kokpitu).
Przeczytaj również: Jakie są zalety stosowania zamiatarek?
Są świetnym rozwiązaniem, bo zastępują czasochłonną pracę wielu ludzi. Wystarczy jedna, dwie osoby do obsługi całej hali i to bez wysiłku. Są dużym ułatwieniem też z tego względu, że pobierają brudną wodę do specjalnego zbiornika, pozostawiając powierzchnię suchą. Jest to ważne zwłaszcza miejscach, gdzie porusza się wiele ludzi i istnieje ryzyko poślizgnięcia. Co ważne, maszyny czyszczące szorująco-zbierające mogą dezynfekować podłoże.
Do czego służą szorowarki?
Jeszcze innymi maszynami czyszczącymi są szorowarki. Przeznaczone są do wyjątkowo bardzo zabrudzonych powierzchni. Są znacznie lżejsze od maszyn szorująco-zbierających. Nie posiadają układu ssącego i zbiornika na brudną wodę. Szczotka podczas pracy kręci się wokół własnej osi. Nie mogą być stosowane np. na panelach, które źle znoszą wodą i muszą być osuszane lub czyszczone na wilgotno. Zasilane są baterią bądź kablowo. Brak konieczności podłączania szorowarki do gniazdka jest na wagę złota choćby w takim miejscu, jak restauracja. Nie trudno bowiem o zaplątanie się kabla między nogi stołów. Bateryjne maszyny są też ciche, więc można ich używać tam, gdzie są obecni klienci lub pracownicy.
Maszyna czyszcząca w domu?
Można zaopatrzyć się w małą maszynę czyszczącą na prywatny użytek. To wygodna opcja, bo nie wymaga schylania się i stosowania kilku sprzętów (odkurzacz, mop). Na rynku dostępne są też specjalne odkurzacze myjące — zbierają kurz, okruchy i jednocześnie myją podłogę. Do dyspozycji są także froterki. Można powiedzieć, że to alternatywa dla szorowarek. Ich zadaniem jest polerowanie powierzchni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Expert Serwis Ems Grzegorz Trębicki
Artykuły gospodarstwa domowego - naprawa woj. mazowieckie08-110 Grabianów, Pogodna 7
-
Luklight Łukasz Cyzio
Artykuły gospodarstwa domowego - produkcja, hurt woj. podkarpackie35-213 Rzeszów, św. Jakuba 7