Materiał Partnera

Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Chcesz pozbyć się uporczywego kamienia na armaturze łazienkowej lub osadu na ceramice, ale nie wiesz, w jaki sposób tego dokonać? Pragniesz cieszyć się łazienką zachowaną w czystości, porządku i przyjemnie świeżo pachnącą? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jakie są podstawowe zasady dbania o ład w łazience. Zapewnij sobie utrzymaną w czystości łazienkę, bez kurzu, zacieków i osadów różnego rodzaju. Zobacz, jakie to łatwe i proste!

Podstawowe zasady zachowania łazienki w czystości

Sprzątanie będzie szybsze i łatwiejsze, jeżeli wszystkie przedmioty będą odkładane na swoje miejsce. Równie pomocne jest wykończenie pomieszczenia materiałami wysokiej jakości. W czystości łatwo utrzymać gładkie i jednolite powierzchnie, które dodatkowo optycznie powiększą łazienkę, nadając przestronności.

Aby efekty były trwałe, należy sprzątać regularnie, stosując dedykowane i skuteczne preparaty, w zależności od rodzaju mytego sprzętu.

Dobrą możliwością jest też wybór technologii ułatwiającej czyszczenie newralgicznych miejsc, np. wykorzystując rozwiązania bezkołnierzowe. Chcąc mieć pewność, że wybrane produkty łazienkowe spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, warto zapoznać się z ofertą dystrybutora wyposażenia łazienek, okien i drzwi Domeko.

W jaki sposób uporać się z kurzem, zaciekami i osadem w łazience?

Półki bez kurzu zapewni codzienne ich przecieranie wilgotnym ręcznikiem kuchennym. Warto wybrać dogodną dla siebie, stałą porę, np. przed wieczorną kąpielą.

Zabrudzeniom i zaciekom armatury łazienkowej najłatwiej zapobiegać przecierając je po każdym użyciu, usuwając zalegającą wodę, dzięki czemu baterie będą suche i błyszczące. Podobnie jest z elementami ceramicznymi. Osad nie będzie się tworzyć, jeżeli będą one wycierane do sucha. Chcąc usunąć zabrudzenia, dobrym pomysłem jest zastosowanie mieszanki wody z octem i przetarcie wybranych miejsc miękką gąbką. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie odkamieniacza, spryskując nim nawierzchnię i zostawiając preparat na ok. 20 minut.

Czystość łazienki to nie tylko pozbycie się widocznych śladów, ale także higiena pomieszczenia. Warto pamiętać o opuszczaniu deski klozetowej przed spłukaniem wody, ponieważ w przeciwnym razie bakterie rozprzestrzeniają się na całą łazienkę, w tym na szczoteczki do zębów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy