Jak działają punkty złomowania aut i co stanowi główne źródło ich zysków?

Jazda samochodem wiąże się z jego systematycznym zużyciem. Każdy pojazd po dłuższym czasie użytkowania traci swoją wartość i wymaga coraz częstszych napraw, które z czasem przestają być opłacalne. Co w takim przypadku? Tutaj z pomocą przychodzi złomowisko aut, które chętnie przyjmie od Ciebie nawet najbardziej wyniszczony pojazd. Sprawdź, jak działają punkty złomowania aut i na czym one właściwie zarabiają.
Jak wygląda złomowanie samochodów?
Twoje auto po wypadku nie nadaje się już do dalszej jazdy? A może koszt naprawy przekracza jego wartość i bardziej opłaca się kupić nowy model? Kasacja pojazdów to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie wie, co zrobić ze swoim starym autem.
Ze względu na zły stan techniczny czy brak kompatybilności z obecnymi na rynku częściami zamiennymi sprzedaż starego samochodu często okazuje się niemożliwa. Po kasacji pojazdu z kolei nie musisz już opłacać ubezpieczenia OC, a przy okazji otrzymasz szybki zastrzyk gotówki w wysokości kilkuset złotych.
Czeka Cię wizyta na złomowisku? Pamiętaj, aby na stację demontażu zabrać ważny dokument tożsamości, a także dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. W terminie 30 dni od momentu wykonania kasacji musisz również usunąć pojazd z rejestru. Wyrejestrowanie nie jest jednak niczym skomplikowanym, a całą procedurę można załatwić przez Internet.
Skupem i złomowaniem pojazdów zajmuje się Caban Recykling. Decydując się na usługi tej firmy, otrzymasz profesjonalne wsparcie związane z kasacją. Co więcej, prowadzą oni również mobilny skup złomu, dlatego nie musisz martwić się o transport auta.
Na czym zarabiają złomowiska aut?
Zastanawiasz się, skąd właściciele złomowisk czerpią zyski? Przecież oddawane przez kierowców auta są praktycznie bezwartościowe. Teoretycznie tak, jednak to właśnie podczas demontażu można odzyskać części nadające się do ponownego wykorzystania. Te z kolei przekazywane są do dalszej sprzedaży po atrakcyjnej cenie. To właśnie stanowi główne źródło dochodów złomowiska.
Do przychodu można zaliczyć również sprzedaż złomu otrzymanego podczas rozbiórki auta, jednak w stosunku do sprzedaży elementów uzyskanych z demontażu jest to niewielki procent. Złomowiska samochodów inwestują zatem w specjalistyczny sprzęt do rozbiórki i kasacji aut, aby otrzymać z nich realny przychód.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Usługi Asenizacyjne Rafał Szymański
Wywóz śmieci, asenizacja woj. mazowieckie05-530 Czaplinek, Wspólna 17