Materiał Partnera

Jak czyścić skórzane wnętrze auta? 

Jak czyścić skórzane wnętrze auta? 

Wnętrze samochodu wpływa na komfort jazdy. Kierowcy, którzy chcą sobie zapewnić odrobinę więcej luksusu, decydują się na zakup aut ze skórzanymi siedzeniami. Takie fotele to nie tylko wygoda podróżowania, ale również łatwość czyszczenia, ponieważ ewentualne zabrudzenia można na bieżąco przecierać wilgotną szmatką. Oprócz tego należy jednak pamiętać, że skórzana tapicerka wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Jakie kosmetyki i akcesoria detailingowe się do tego przydadzą i jak przeprowadzać takie prace?

Od czego zacząć czyszczenie skórzanej tapicerki w samochodzie? 

Pielęgnacja skórzanego wnętrza w samochodzie nie jest skomplikowana. Trzeba jednak zadbać o to, aby uprzednio dobrze ją do tego przygotować. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie foteli. Warto użyć do tego odkurzacza z dodatkowymi szczoteczkami, które pozwolą na usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc.

W miarę możliwości, zamiast domowego odkurzacza lepiej zainwestować w odkurzacz samochodowy. Następnie można przejść do czyszczenia powierzchni. W tym celu przyda się nie tylko woda i miękka ściereczka, ale również profesjonalne środki detailingowe. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z zaleceniami producenta auta, aby dobrać preparaty, które nie zniszczą skóry.

Czym najlepiej czyścić skórzane wnętrze w samochodzie? 

Aby skutecznie wyczyścić skórzane wnętrze w samochodzie, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki. O to, co najlepiej się sprawdzi, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu detailingowego na Śląsku Gloss Factory, który wyjaśnił:

- Skórzana tapicerka w samochodzie dobrze się prezentuje i nie ulega zniszczeniom podczas codziennej eksploatacji, jeżeli jest zadbana. W tym celu należy się zaopatrzyć w dobrej jakości środki do czyszczenia. Preparaty powinny radzić sobie zarówno z powierzchniowymi zabrudzeniami, jak i rozległymi plamami. Naszym klientom proponujemy wyłącznie kosmetyki pochodzące od sprawdzonych producentów. Warto zainwestować na przykład w produkty Colourlock, FX Project oraz Gliptone. W zależności od upodobań można się zdecydować na preparat w sprayu, tradycyjne mleczko albo pisaki czyszczące.

Jeżeli natomiast chodzi o konkretne środki, które warto mieć w swoim garażu, to zaliczamy do nich na przykład Leather Cleaner od ADBL, który skutecznie odtłuszcza skórę, ale nie wysusza jej powierzchni. Na uwagę zasługuje też CleanTech Company Leather Cleaner, który doczyszcza fotele z najbardziej uporczywych zabrudzeń, a jednocześnie pozostawia przyjemny zapach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy