Artykuł sponsorowany

Ile kosztują profesjonalne usługi sprzątające?

Ile kosztują profesjonalne usługi sprzątające?

Utrzymanie czystości jest ważne w przypadku wszystkich budynków wykorzystywanych w działalności produkcyjnej, a także tych, które są przeznaczone na cele komercyjne oraz w obiektach użyteczności publicznej. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie usług sprzątających firmie zewnętrznej, ponieważ przełoży się to nie tylko na jakość realizacji niezbędnych działań, ale również pozwoli na ograniczenie kosztów.

 

Co oferują firmy sprzątające?

 

Firmy sprzątające mogą świadczyć usługi jedynie w wybranym obszarze, np. zajmując się utrzymaniem porządku w budynkach mieszkalnych czy na terenach znajdujących się wokół obiektów. Wiele z nich, tak jak EPS z Gdańska, proponuje jednak kompleksową obsługę dla zleceniodawców. W ofercie może znajdować się profesjonalne sprzątanie hal produkcyjnych oraz magazynowych, a także biur, powierzchni handlowych, jak również wystawowych. W grę wchodzi przygotowywanie lokali po zakończeniu budowy, remontu albo modernizacji. W ramach swoich zadań firma sprzątająca może m.in. dbać o właściwe czyszczenie podłóg niezależnie od tego, czy będą to posadzki przemysłowe, powierzchnie wykończone panelami, czy też wyłożone wykładziną, płytkami ceramicznymi lub kamiennymi. Na ogół sprzątanie obejmuje wszystkie pomieszczenia użytkowe, ciągi komunikacyjne, a także klatki schodowe, toalety oraz teren przy budynku. Zarówno zakres prac, jak i termin ich wykonywania jest dopasowany do potrzeb zleceniodawcy, tak by nie kolidowały one z wykorzystywaniem poszczególnych powierzchni.

 

Dlaczego korzystanie z usług firm sprzątających jest tańsze?

 

Profesjonalne sprzątanie wiąże się z koniecznością dysponowania odpowiednim sprzętem oraz właściwie dobranymi środkami czystości, a także właściwie przeszkolonym personelem. Choć istnieje możliwość wydelegowania w tym celu własnych pracowników lub przyjęcia osób, które będą realizowały tego rodzaju zadania, to z reguły będzie to wymagało dużego zaangażowania i często okaże się nieskuteczne. Wynika to z faktu, że do utrzymania czystości potrzebna jest z reguły większa liczba zatrudnionych, zwłaszcza gdy niezbędne czynności mają być przeprowadzane tylko w określonych godzinach. Problemem mogą się też okazać wydatki potrzebne do zgromadzenia niezbędnego sprzętu – maszyn do czyszczenia, odkurzania, prania lub froterowania – którymi dysponują firmy sprzątające. Nie można też zapominać, że istotna jest umiejętność doboru przydatnych chemikaliów w konkretnym przypadku oraz właściwego zorganizowania pracy. Outsourcing utrzymania czystości będzie więc nie tylko tańszy, ale też bardziej efektywny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy