Materiał Partnera

Czym cechują się profesjonalne środki czyszczące?

Czym cechują się profesjonalne środki czyszczące?

Sprzątanie to podstawowa czynność wykonywana przez każdego z nas, aby zachować czystość i porządek w przestrzeni użytkowej. Na rynku istnieje wiele produktów, które różnią się między sobą nie tylko składem, ale również typem i przeznaczeniem. Czym różni się chemia profesjonalna od tej gospodarczej i jak ją odróżnić?

 

Profesjonalne środki czystości – czym się charakteryzują? 

 

Chemia profesjonalna wykorzystywana jest przede wszystkim podczas sprzątania obiektów publicznych, szpitali, hoteli oraz restauracji. Ze względu na to, że z tych miejsc każdego dnia korzystają tysiące ludzi, zwykła chemia gospodarcza mogłaby okazać się niewystarczająca. Profesjonalne środki czyszczące mają zdecydowanie inny skład oraz często wykorzystują zaawansowane technologie. Główną charakterystyką tych produktów jest ich wysokie stężenie, które pozwala na oszczędność oraz wysoką skuteczność podczas sprzątania. Warto pamiętać, aby przed skorzystaniem z tego typu produktów, zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi oraz zalecanymi środkami ostrożności podczas ich stosowania. 

 

Stężenie produktów profesjonalnych 

 

Podwyższone stężenie środków czystości oprócz ekonomicznego aspektu przekłada się na skuteczność sprzątania. Profesjonalna chemia to bardzo silne koncentraty chemiczne, które wymagają odpowiedniego rozcieńczenia. Produkty te są bardzo uniwersalne, ponieważ w zależności od intensywności oraz rodzaju zabrudzenia, możemy dostosować ich proporcje, tak aby z powodzeniem wyczyścić zabrudzoną powierzchnię. Jest to bardzo duża przewaga produktów profesjonalnych, nad zwykłą chemią gospodarczą, która ze względu na zbyt małe stężenie nie nadaje się do kontrolowania ilości dodawanej wody. W ofercie sklepu internetowego izi.sklep.pl znajdziemy szeroki wybór profesjonalnych środków czystości, niezbędnych do sprzątania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. 

 

Skład produktów 


Istotną różnicą między profesjonalnymi środkami czyszczącymi a tymi przeznaczonymi do użytku domowego, jest zawartość składników czynnych. Produkty profesjonalne ze względu na swój skład, zmniejszają czas potrzebny na pozbycie się zabrudzeń. Jest to duże ułatwienie w miejscach użytku publicznego, gdzie sprzątanie przeprowadza się regularnie przez cały dzień. Bardzo często profesjonalne środki czystości oprócz substancji aktywnych, posiadają składniki zapewniające dodatkowe właściwości. Pozwalają one na dodatkową ochronę, dezynfekcje, połysk lub niwelowanie ponownego osadzania brudu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy